Felch’i kodukas

Esileht

Akvaariumitega seonduv staff

Akvaariume olen pidanud juba lapsepõlvest saati. Kunagi oli isegi 7 kalapurki üheaegselt toidulistil. Vahepeal oli pikem paus. Siis leidis abikaas keldrist vanakooli  200 liitrise akva jäänused ja küsis et miks ei võiks selles kastis jälle kalu pidada? Miks mitte, ikka võib.

Tulemus oli selline. Esiplaanil poseerib kuulus mereröövel Scalare Ükssilm. Silmast jäi ta ilma teise elukaga jahimaade pärast võideldes.

 

Ühel elektroonikul on kõik asjad piiksuvad ja käivad elektriga. Akvaarium pole mingi erand. Kuna tulesid sisse välja lülitada oli tüütu, tegin vastavasisulise ettepaneku protsessorile AT89C2051. Kontroller juhtis peale valgustuse veel soojenduspulka ning automaatsöötjat ja seda mitu aastat järjest.

Purk peaks senini kalu sisaldama kuid juba teise akvaristi kodus. Mis on saanud kontrollerist, pole teada. Aga kui skeem, kood ja kirjeldus kellelegi huvi peaks pakkuma, pööraku lehte.

 

Nagu pildiltki näha, on akva tagaklaasis mõra. Kuigi see pidas edukalt vett pea pool aastat (siis sai ta kellegi teise peavaluks) ja kuigi ehitasin veetaseme anduri, mis pidi klaasi purunemise korral alarmi andma, oli selle jutu aeg ümber.

Uus akvaarium sai moodne, ilma raudraamita klaaspurk nagu neid ikka poodides müüakse. Kaane tegin talle ise. Esiteks oli see huvitav tegevus ja teiseks ... milleks visata ca 3000 raha niisama tuulde?

Paar sõna kaane ehitamisest ning elektroonsetest ballastidest on kirjas siin.

Uus purk koos vanade asukatega.

 

Vahepeal omasin üht pisikest akvaariumi. Täpset mahtu ei mäletagi, kiskus 40 liitri kanti. Seal elasid põhiliselt neoonid. Ühtlasi oli see kass Nuustiku lemmikjoogikoht. Ei, need kalad olid tema peene maitse jaoks liiga matslikud. Nuustiku aadlihingele sobisid kalad vaid tuunikalakonservist.

Igal akval peaks olema kaas et kalad välja ja liiga palju kasse sisse ei saaks. Noh, ja tiba valgust peaks sealt samuti immitsema.

Pildil olev purk sai endale pleksiklaasist kaane koos kahe (vist) 15W T5 toruga. Kaane konstruktsioonist saab aimu siit.

Taimed kasvasid küll aga mitte nii lopsakalt kui ma lootsin. Lõpuks vahetas kast omanikku ja nüüd elab seal kuuldavasti priske mõõksabade perekond. Pluss kari teenindavat personali tigude näol.