Felch’i kodukas

Trikopter

Kopteri ehitamise idee tuli mudelismifoorumist. Seal on ka piisavalt juttu ja õpetussõnu. Milleks neid ikka siin korrata.

 

Vähemasti minule meeldib masin märksa enam, kui “tavalised” kopterimudelid. Ka lendamine õnnestub paremini ja (seni... ?) ainuke kiire kohtumine emakese Maaga ei läinud eriti kalliks maksma. Juba tunni aja pärast oli masin jälle lennuvõimeline, jäi veel aku laadida.

 

Kopter kasutab 3-e güroskoopi, mis teineteise suhtes 120 kraadise nurga all. Iga güro juhib oma mootorit. Saba otse hoidmiseks on veel 1 güro. Geniaalne ja lihtne idee, mingeid protsessoreid polegi vaja. Ja on ka üsna stabiilne kui just ise mitte paanikasse sattuda.

Lend TTÜ aulas

Muide, siin tegin ka oma esimese napi pääsemise crashist. Lendasin lae all paikneva akustilise paneeli lähedal ja jäin mõtlema—kas selle ja lae vahelt annaks läbi hõljuda? Edasi kuulsin “lennuvälja peremehe” hõiget - Ettevaatust! Ja ...äärepealt õnnestus pääseda. Ei tohi unistama jääda....

Ikka TTÜ aulas

Loomulikult on kopterile vaja kohe kaamera külge riputada

Trikopter sai endale õekese: 4-kopteri. Lapsuke on veel väike (mõistuse poolest) ja lendama peab alles õppima. Aga natuke ta juba oskab...

 

Mõned klassivendade tehtud pildid:

 

Pilt 1

Pilt 2

Video

Esileht

Jutud “Praktilises Arvutikasutajas”

Jutud “Horisondis”

Akva staff

PICutamine

Lendavad asjad

Koolitööd

Tudengitele

(Praktiline elektroonika)