Tere tulemast Tallinna Tähetorni kodulehele

Tutvustus

1910. aastal ehitas Nikolai von Glehn vaatetorni. 50 aastat hiljem muudeti mahajäetud torn Charles Villmanni algatusel tähetorniks. Hetkel kuulub Tallinna Tähetorn Tallinna Tehnikaülikooli Füüsikainstituudi koosseisu. Tähetornis tehakse õppe- ja teadustööd. Lisaks on läbi aegade Tallinna Tähetornis populariseeritud astronoomiat.

Külastamine

Meile on võimalik ka külla tulla. Reklaami me endale ei tee, sest astronoomia on alati inimesi huvitanud ja kõiki huvilisi me vastu võtta ei jõuaks. Lisaks ootame juba aastast 2003 remonti, mistõttu on meie tingimused väga tagasihoidlikud. Samas on Tallinna suurim teleskoop endiselt töökorras ja tähistaevas pole pea kohalt kusagile kadunud. Kosmost saame näidata ainult selge ilmaga. Iga ilmaga on võimalik imetleda silma või binokliga pealinna panoraami ühest kõrgeimast kohast, uudistada Glehni kappi, kuulda torni legende, näha nii ainulaadset hoonet seestpoolt, tuletada meelde teadmiseid astronoomiast ja arutleda igasugustel teemadel langevatest tähtedest tulnukateni. Täpsem info külastamise kohta.

Üleskutse

Lisaks kutsume üles kõiki ettevõtlikke, entusiastlikke ja astronoomia haridust väärtustavaid inimesi toetama tähetorni, et Tallinna Tähetorn saaks korda tehtud ning võiks täita oma missiooni. See on lausa häbiväärne, et Tallinna ainus astronoomia asutus on nii halvas seisus. Peale korda tegemist on võimalik taas avada tähetorni ring noortele, täiskuu loengute sari, avalikud vaatlusõhtud, amatöörastronoomide klubi jne. Võtke julgelt ühendust!

Kontakt

Mario Mars
55980396
mario.mars@ttu.ee